ksiazki o drugiej wojnie swiatowej forum

Kulturystyka jest sportem

Jest profesjonalna kulturystyka prawdziwym sportem? Dla niektórych tego rodzaju konkursie budowania mięśni jest wyraźnie związanych ze sportem. W rzeczywistości, Międzynarodowej Federacji Kulturystyki Fitness lub IFBB, próbował dostać olimpijski uznanie dla jego działalności. Inni twierdzą, że kulturystyka ma więcej wspólnego z dietą i ćwiczeniami rygorystycznych programów przeszły przez modeli i zawodników konkurs piękności niż ma to miejsce w sporcie podnoszenie ciężarów.ubezpieczenia auta kalkulator W wielu kręgach, uznając kulturystyki jako sportu pozostaje wysoce kontrowersyjne.

Definicja Sport

Definicja "sport" zmienia kwiaty cmentarz bródnowski się znacząco z jednego źródła do drugiego. Na przykład, Oxford Dictionary opisuje sport jako "działalność obejmującą wysiłku fizycznego i umiejętności, w których dana osoba konkuruje z innym." W książce "Sociology of Sport" Harry Edwards zauważa, że ??sport bardziej skupić się na formalnych reguł i strukturze niż w analogicznym rozegranych dla zabawy, i że sport zużywają duże ilości czasu i energii.

Inne definicje sportu to "uporządkowany stres" i "instytucjonalne konkurencyjnej aktywności fizycznej między zabawy i pracy." Przechodzenie przez same definicje, kwestia, czy kulturyści uczestniczą w sporcie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć; aktywność wyraźnie spełnia pewne kwalifikacje, ale nie zawsze żyć z innymi wymaganiami.

Kulturyści Praca na wyniki

Entuzjaści, którzy chcą zdobyć duże ilości wyrzeźbione mięśnie pewno włożyć wiele wysiłku fizycznego i psychicznego, aby uzyskać wyniki chcą. Wpływają one również działań instytucjonalnych, które koncentrują się w dużej mierze na formalną strukturę i skomplikowanych zasad. Kulturyści poćwiczyć regularnie i jeść bardzo dietach, które optymalizują swoją masę mięśniową, gdy łączy się z podnoszenia ciężarów i innych ćwiczeń.
Artykuł napisany przez: